Start Polecane Brytyjska policja będzie mogła strzelać do dronów

Brytyjska policja będzie mogła strzelać do dronów

802
0

Brytyjski rząd pracuje nad ustawą, która pozwoli funkcjonariuszom strzelać do dronów. Sprowadzane na ziemię będą te maszyny, których piloci nie przestrzegają prawa.

W związku z rosną liczbą wypadków, w których udział biorą drony, rząd postanowił zaostrzyć przepisy dotyczące lotów bezzałogowcami. Zgodnie z nową propozycją każdy dron ważący więcej niż 250 gram będzie musiał zostać zarejestrowany, a ich operatorzy będą musieli przejść szkolenia uprawniające ich do sterowania tymi urządzeniami. Później za pomocą specjalnej aplikacji piloci będą musieli rejestrować każdy lot. Dzięki temu mają mieć pewność, że planowany przez nich przelot może odbyć się w legalny i bezpieczny sposób.

Drony nie będą mogły latać w okolicach lotnisk, więzień, ani unosić się wyżej niż 400 stóp nad ziemią. Zostaną też wydzielone inne strefy zakazu, głownie będą one obejmowały duże skupiska ludzi. W przypadku, gdy operatorzy dronów nie będą przestrzegać przepisów, policjanci będą mili prawo sprowadzić maszynę na ziemię poprzez jej zestrzelenie, użycie pocisków z siatkami albo przejęcie kontroli nad nimi przy pomocy fal radiowych.

Nowe przepisy mają wejść w życie wiosną przyszłego roku. Wciąż trwają prace nad szczegółami ustawy. Obecnie brony nie mogą znajdować się bliżej niż 50 metrów od domów i 150 metrów od zatłoczonych miejsc, a pilot, który naruszy bezpieczeństwo, może usłyszeć karę nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWładze Hampshire wydają 100 mln rocznie na pozbycie się odpadów
NastępnyCzy dzień ślubu księcia Harry’ego będzie wolny od pracy?