Start Wiadomości Brytyjscy lekarze zapisują miód zamiast antybiotyków

Brytyjscy lekarze zapisują miód zamiast antybiotyków

853
0

Lekarze w Wielkiej Brytanii zalecają swoim pacjentom stosować w okresie jesienno-zimowym miód oraz afrykańską pelargonię. Polecają, by zażywać naturalne składniki zamiast antybiotyków.

Okres jesienno-zimowy sprzyja wielu infekcjom i wiele osób narażonych jest na przeziębienia i grypy. Brytyjscy lekarze, zalecają jednak, by stosować miód zamiast pójścia od razu do gabinetu lekarskiego.

Informacja ta, nieco zaskoczyła mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy po każdej wizycie w gabinecie, wychodzili z zaleceniem paracetamolu. Wcześniej, domowe metody leczenia nie uchodziły za zbyt popularne wśród brytyjskich lekarzy.

Zmiany te wynikają z danych NHS, z których wynika, że ponad połowa lekarzy przepisuje pacjentom antybiotyki, gdy ci przychodzą ze zwykłym kaszlem. Specjaliści uważają, że w takich przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie naturalnych składników, które również mają działania likwidujące infekcje.

– Jeśli ktoś ma katar, ból gardła i kaszel, sądzimy, że kaszel ustąpi po około dwóch-trzech tygodniach i antybiotyki nie są potrzebne – uważa Dr Tessa Lewis, lekarz rodzinny.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSłoneczne lato jeszcze przez kilka dni
NastępnyW Londynie pojawi się już wkrótce nowa gigantyczna rzeźba