Start Wiadomości Brytyjscy kierowcy najlepsi w Europie?

Brytyjscy kierowcy najlepsi w Europie?

1088
0

Z najnowszych badań wynika, że przeważająca większość Brytyjczyków uważa się za najlepszych kierowców w Europie. Za najgorszych uważają z kolei Włochów.

Według badań aż 65 proc. brytyjskich respondentów uważa, że należą do najlepszych na świecie kierujących. 22 proc. badanych twierdzi, że najlepszymi kierowcami Europy są Niemcy. Tylko 13 proc. respondentów wskazało jeszcze inny naród.

Inną poruszaną w badaniu kwestią, były złe nawyki kierowców. Co szósty Brytyjczyk przyznaje, że zdarza mu się jeść za kierownicą. Wśród Francuzów przyznało się do tego, aż 46 proc. badanych, a wśród Hiszpanów 41 proc.

13 proc. mężczyzn z UK zdeklarowało, że zdarza im się czytać gazety siedząc za kierownicą. Przedstawiciel marki Rent-A-Car, która przeprowadziła sondaż, podkreśla jednak, że z doświadczenia firmy wynika, iż angielscy kierowcy są zazwyczaj bardzo uważni.

Badanie pokazuje także, że kierowcy chętnie znajdują sobie inne zajęcia w trakcie prowadzenia pojazdu, kiedy stoją w korkach. Skłania to do podejmowania innych czynności, w celu spożytkowania wolnego czasu, jednak często oznacza, że kierowca nie skupia się na drodze i traci czujność.

Ben Lawson, zastępca dyrektora Rent-A-Car ostrzega: – To bardzo ważne, aby kierowcy zawsze byli w pełni skoncentrowani na drodze.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrzywódcy Szkocji, Walii i Irlandii Północnej sfrustrowani Brexitem
NastępnyRząd zaaprobował rozbudowę lotniska Heathrow