Start Southampton Brytyjczyk zginął na Karaibach, 9 innych zostało rannych

Brytyjczyk zginął na Karaibach, 9 innych zostało rannych

889
0

Brytyjczyk zginął, a dziewięć innych osób zostało rannych w wyniku zderzenia dwóch autobusów wycieczkowych. Mężczyzna przebywał wówczas na wakacjach na Karaibach.

Zderzenie miało miejsce niedaleko brzegu dominikańskiej wyspy. Zderzyły się dwa autokary. W jednym z nich znajdował się Brytyjczyk, który 28 października wypłynął z Southampton w rejs po Karaibach. Przewoźnik – P&O, potwierdził, że wszyscy ranni to Brytyjczycy. Przebywają oni obecnie w miejscowym szpitalu.

P&O niestety musi potwierdzić, że autobus z turystami z Wielkiej Brytanii wziął udział w zderzeniu na Dominikanie w środę w porze lunchu. Autobus wiózł 12 pasażerów, 10 z nich pochodziło z naszego biura. Przyczyna wypadku nie została jeszcze ustalona – możemy przeczytać w opublikowanym oświadczeniu.

– Nasze myśli i modlitwy płyną do każdej osoby dotkniętej tym tragicznym wypadkiem. Nasi pracownicy robią co mogą, aby zapewnić wsparcie i pomoc poszkodowanym i ich bliskim – powiedział Paul Ludlow, starszy wiceprezes P&O.

MSZ oficjalnie potwierdziło, że jedna osoba zginęła, a dziewięć zostało rannych. Wszyscy z nich to obywatele brytyjscy. Jednocześnie urzędnicy zapewnili, że pozostają w kontakcie z P&O i lokalnymi władzami na Dominikanie.

P&O to przedsiębiorstwo zarządzające flotą morskich promów pasażersko-samochodowych, kursujących pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią i Europą kontynentalną.

PoprzedniJak zwycięstwo Trumpa wpłynie na brytyjską walutę
NastępnyWedług ekspertów, z UK po Brexicie wyjedzie maksymalnie kilkadziesiąt tys. Polaków