Start Wiadomości Brytyjczyk stworzył strój Iron Mana, który unosi go w powietrze

Brytyjczyk stworzył strój Iron Mana, który unosi go w powietrze

883
0

Richard Browning stworzył strój inspirowany filmem Iron Man. Nie dość, że kombinezon brytyjskiego wynalazcy unosi go w powietrze, to pozwolił mu przelecieć 100 metrów z prędkością 51,53 km/h., dzięki czemu mężczyzna ustanowił rekordów Guinnessa za największą prędkość w kontrolowanym ciałem odrzutowym kombinezonie.

Browning jest byłym żołnierz piechoty morskiej. Nad odrzutowym skafandrem pracował przez kilka lat. Kombinezon „Daedalus” (nazwany tak na cześć ojca mitycznego Ikara), kosztował Brytyjczyka około 50 tys. dolarów, a wiele jego części powstało w drukarce 3D. Strój wyposażony jest w sześć silników odrzutowych, egzoszkielet, specjalne ochraniacze oraz hełm z wyświetlaczem, na którym m.in. można zobaczyć zużycie paliwa. W przyszłości Browning chce dodać do Daedalusa małe skrzydełka, które sprawią, że lot będzie stabilniejszy.

Wynalazca zaprezentował swój strój podczas konferencji w Vancouver. Browning uniósł się na wysokość kilku metrów i przeleciał kilka razy wokół publiczności. W pewnym momencie udało mu się przelecieć ponad 100 metrów z prędkością 51,53 km/h, czym ustanowił rekord Guinnessa.

Wynalazca uważa, że niestety nie każdy będzie mógł używać odrzutowego stroju, ponieważ wywołuje on spore obciążenie dla organizmu.