Start Wiadomości Brytyjczycy zostaną ukarani za niedostosowanie się do unijnych norm związanych z recyklingiem...

Brytyjczycy zostaną ukarani za niedostosowanie się do unijnych norm związanych z recyklingiem śmieci?

1053
0

Brytyjskie gospodarstwa domowe zostaną zmuszone do recyklingu lub ponownego wykorzystania aż 70% swoich śmieci, zgodnie z nowymi rozporządzeniami Europejskiego Parlamentu.

Mieszkańcom Wielkiej Brytanii mają zostać również przydzielone mniejsze pojemniki na śmieci, aby łatwiej im było spełnić narzucone im normy. W ubiegłym roku państwa członkowskie Unii Europejskiej zostały zobowiązane do poddania recyklingowi połowy odpadów do roku 2020.

Większość krajów, także Wielka Brytania, ma problemy ze spełnieniem tego warunku – jednak Parlament Europejski nie przejmuje się tym faktem i rozważa wprowadzenie jeszcze większych restrykcji. Kilkoro członków PE wstrzymało się od głosowania w tej sprawie w Strasburgu twierdząc, że plany te uderzą w biznesy i konsumentów.

Julie Girling, członkini Parlamentu Europejskiego z brytyjskiej Partii Konserwatywnej oświadczyła: „Wszyscy jesteśmy za recyklingiem, jednak cele powinny być stawiane z zachowaniem pewnych proporcji”. Brytyjskie Ministerstwo Środowiska pracuje obecnie nad weryfikacją tych planów i swoją odpowiedzią w tej kwestii.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniWpadka polskich kierowców w Essex. Przemycali nielegalnych imigrantów
NastępnyPożar w bloku mieszkalnym w Southampton