Start Wiadomości Brytyjczycy ze statku wycieczkowego Diamond Princess polecą do domu

Brytyjczycy ze statku wycieczkowego Diamond Princess polecą do domu

482
0

Statek został zadokowany w Yokohamie, mieście na południe od Tokio, od 3 lutego. Brytyjczycy pozostawieni na statku kwarantannowym w Japonii będą mogli wsiąść do samolotu ewakuacyjnego w piątek – poinformował sekretarz spraw zagranicznych.

Tylko ci, którzy nie wykazują objawów choroby, będą mogli podróżować i zostaną poddani kwarantannie po powrocie do Wielkiej Brytanii. Ci, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, pozostaną w Japonii na leczenie.

Dominic Raab powiedział, że lot będzie z Tokio, i wezwał innych Brytyjczyków, którzy chcieli wyjechać, aby również się skontaktowali w tej sprawie.

Na pokładzie statku wycieczkowego Diamond Princess przebywało 78 obywateli brytyjskich, którzy zostali poddani kwarantannie 5 lutego, po tym, jak stwierdzono wirusa u człowieka, który zszedł na ląd w Hongkongu.

U ponad 620 osób na pokładzie statku wycieczkowego, który przewoził 3700 pasażerów, potwierdzono wirusa. 

Dwóch pasażerów ze statku zmarło. W środę, kiedy upłynął dwutygodniowy okres kwarantanny na liniowcu, urzędnicy zezwolili pasażerom, u których wynik na obecność wirusa był ujemny, zejść z pokładu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poradziło wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii, aby pozostali na pokładzie, dopóki nie zorganizują dla nich lotu ewakuacyjnego, ostrzegając, że mogą wystąpić problemy administracyjne w przypadku opuszczenia statku.

Potwierdzając, że lot został zorganizowany, Dominic Raab powiedział w oświadczeniu: – Szczegóły zostały wysłane do osób, które zarejestrowały się na lot. Wzywamy innych obywateli brytyjskich, którzy nadal chcą wyjechać, aby się z nami skontaktowali – powiedział. Będziemy nadal wspierać obywateli brytyjskich, którzy chcą pozostać w Japonii.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMiejsca pracy w Portsmouth zagrożone. Airbus ogłasza setki zwolnień
NastępnyDo obiegu weszła plastikowa 20-funtówka