Start Wiadomości Brytyjczycy zaniżają dane dot. spożywanych kalorii

Brytyjczycy zaniżają dane dot. spożywanych kalorii

757
0

Brytyjczycy zaniżają dane dotyczące dziennie spożytych kalorii – donoszą najnowsze badania. W ten sposób sondaże nie odzwierciedlają rzeczywistego problemu otyłości w Wielkiej Brytanii.

Wyniki analiz przeprowadzonych przez The Behavioural Insights Team (BIT) wyraźnie pokazują, że Brytyjczycy jedzą średnio 3 tys. kalorii dziennie, podczas gdy w badaniach deklarują jedynie 2 tys.

– To pozwala zrozumieć, dlaczego stopień otyłości wciąż wzrasta pomimo tego, że wyniki badań pokazują, że ludzie jedzą mniej – twierdzą autorzy sondaży National Diet and Nutrition Survey i Living Costs and Food Survey. – Gdyby kalorie zostały wyliczone prawidłowo, ludzie traciliby na wadze – tłumaczą naukowcy BIT.

Dane dotyczące wydatków społeczeństwa brytyjskiego pokazują też, że ludzie kupują więcej żywności niż deklarują w badaniach. Powodów takiego zachowania może być wiele, na przykład nieusatysfakcjonowanie swoją wagą lub zbyt mała liczba uczestników biorących udział w analizach.Statystycy rządowi informują, że sposób, w jaki dotychczas pozyskiwano dane do badań żywieniowych ulegnie zmianie.

BIT jest niezależną firmą, która rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku, kiedyś była organizacją rządową i funkcjonowała jako odział „Nudge Unit” (ang. szturchnięcie), ponieważ jej głównym zadaniem było zachęcanie ludzi do podejmowania lepszych wyborów życiowych.

Naukowcy potwierdzają, że brak wysiłku fizycznego również znacznie przyczynia się do otyłości. Jednakże sugerują, że redukcja spożywanych kalorii jest lepszą strategią na walkę z otyłością niż fizyczna aktywność. – Sport jest dobry dla zdrowia i serca, ale redukcja spożywanych kalorii jest efektywniejsza w zrzuceniu zbędnych kilogramów – uważa Michael Hallsworth z BIT. – To na pewno wstrząśnie koncernami fast foodowymi – mówi z kolei profesor zdrowia publicznego, Alan Maryon-Davis.

Ile trzeba ćwiczyć, aby spalić zbędne kalorie? By bardziej uświadomić Brytyjczyków naukowcy sporządzili krótkie zestawienie poszczególnych produktów i długości ćwiczeń potrzebnych do spalenia kalorii:

  • Puszka słodkiego napoju to  138 kalorii – 26 minut szybkiego marszu lub 13 minut biegania
  • Paczka chipsów to 171 kalorii – 31 minut szybkiego marszu lub 16 minut biegania
  • Kanapka z kurczakiem i bekonem to 445 kalorii – aż 1,22 godziny szybkiego marszu lub 42 minut biegania.
ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniChcą usunięcia francuskich fraz z paszportów UK
NastępnyPracownicy Eurostar ogłosili dwa strajki w sierpniu