Start Polecane Brytyjczycy za przyjmowaniem wykwalifikowanej kadry z UE

Brytyjczycy za przyjmowaniem wykwalifikowanej kadry z UE

745
0

Połowa brytyjskiego społeczeństwa popiera zwiększenie imigracji wysoko wykwalifikowanych pracowników – sugerują sondaże.

52 proc. Brytyjczyków uważa, że imigranci z Unii Europejskiej, posiadający wysokie kwalifikacje powinni być bez problemów przyjmowani do pracy na Wyspach. Przeciwko takiej polityce opowiedziało się 12 proc. dorosłych Brytyjczyków. Badania przeprowadzone przez Ipsos Mori i King’s College London wykazały, że społeczeństwo zdecydowanie mniej popiera politykę imigracyjną, umożliwiającą słabiej wykwalikowanym imigrantom przyjazd i pracę w Wielkiej Brytanii – informuje Independent.

Sondaż przeprowadzono po tym, jak niezależny urząd statystyczny (ONS) powiedział, że imigracja jest szczególnie ważna dla sektora handlowego, zdrowotnego i hotelarskiego, w których zatrudnionych jest około 1,5 miliona obywateli spoza Wielkiej Brytanii.

W ankiecie zapytano respondentów o to, jak w ich ocenie imigracja wpłynęła na Wielką Brtytanię. Prawie połowa, bo aż 48 proc. stwierdziła, że ma ona pozytywny wpływ na Zjednoczone Królestwo, a 34 proc. oceniła ją jako negatywne zjawisko.

Philip Hammond, Kanclerz Skarbu, we wcześniejszych zapowiedziach stwierdził, że kontrola imigracyjna będzie wprowadzona w rozsądny sposób, aby ułatwić przemieszczanie się osób wysoko wykwalifikowanych pomiędzy instytucjami finansowymi w celu wsparcia brytyjskiej gospodarki.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKobieta może nigdy nie chodzić po wypadku w parku trampolin w Southampton
NastępnyKsiążęta William i Harry zaangażowali się w kampanię wspierającą chorych psychicznie