Start Wiadomości Brytyjczycy wydają coraz mniej na alkohol i tytoń

Brytyjczycy wydają coraz mniej na alkohol i tytoń

806
0

Najnowszy raport Office for National Statistcs pokazuje, że Brytyjczycy zaczęli wydawać mniej na alkohol i papierosy, ale tracą coraz więcej pieniędzy na wychodzenie do restauracji.

Dane pokazują, że w 2016 roku statystyczna brytyjska rodzina wydawała średnio £528.90 tygodniowo. Taką samą sumę wydawali rok wcześniej, jednak zmieniły się kwoty przeznaczane na poszczególne dziedziny życia. Na alkohol i papierosy Brytyjczycy wydają średnio  £11.40 tygodniowo. Na wyjścia do restauracji, kawiarni i hoteli przeznaczają w tygodniu aż £45. Jest to najwyższy wynik od pięciu lat – donosi Evening Standrad.

Jeżeli chodzi o spożycie alkoholu to kwoty są zróżnicowane w zależności od regionu. Najwięcej wydają Szkoci, którzy kupują znacznie więcej wódki i likierów, niż inni mieszkańcy UK. Z kolei na papierosy najwięcej tygodniowo wydają mieszkańcy Irlandii Północnej (£6.60), a najmniej Anglicy (£2.90).

Okazuje się, że najbardziej obciążające dla rodzinnego budżetu są wydatki na transport, które sięgają 14 proc. całej kwoty wydawanej tygodniowo. Brytyjskie rodziny zaczęły również wydawać więcej na kupno samochodów, ale mniej na paliwo, które stało się tańsze.

Następnym największym obciążeniem są pieniądze przeznaczane na ogólne utrzymanie domu (bez uwzględnienia kosztów kredytu, czynszu i podatku), które średnio wynoszą  £72.50 tygodniowo.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRząd Wielkiej Brytanii opublikował listę nieuczciwych pracodawców
NastępnyBrexit zaczyna uderzać w Irlandię