Start Wiadomości Brytyjczycy spędzą wakacje w kraju

Brytyjczycy spędzą wakacje w kraju

881
0

Jeszcze do niedawna wakacje w słonecznych krajach były spełnieniem marzeń wielu z nas, jednakże zdaje się, że strach przed atakami terrorystycznymi oraz spadek wartości funta skłaniają Brytyjczyków do pozostania w kraju.

Duży wzrost liczby urlopowiczów pozostających w kraju przyczyni się do wzmocnienia sytuacji ekonomicznej Wielkiej Brytanii. Przemysł turystyczny UK odnotował 25 procentowy wzrost rezerwacji wakacji na Wyspach, szczególnie w Norfolk i Yorkshire. Najnowsze wyniki badań pokazują, że rekordowa liczba 7,3 mln ludzi preferuje pozostać w UK tego lata.

– Więcej ludzi spędzających wakacje w UK bardzo wzmocni naszą sytuację ekonomiczną, właśnie teraz, kiedy najbardziej tego potrzebujemy – powiedział „The Telegraph” Justin Urquhart Stewart-ekonomista i dyrektor Seven Investment Management.

– W porównaniu z ubiegłym rokiem, aż 10 procent turystów więcej zdecydowało spędzić urlop na terenie Zjednoczonego Królestwa – informuje organizacja turystyczna, Visit England.

Badania TravelSupermarket pokazują, że średni koszt podróży dla rodziny czteroosobowej po krajach unijnych wynosi 245 funtów więcej niż jeszcze miesiąc temu.

Ilość rezerwacji biletów do Egiptu, Turcji, Brukseli i Paryża znacznie się zmniejszyła z powodu ostatnich ataków terrorystycznych.

W Turcji w kwietniu br. liczba turystów spadła do 1.75 mln, to 28 procent mniej niż w poprzednim roku. Podobnie, przez trzy pierwsze miesiące tego roku liczba osób korzystających z Eurostar zmniejszyła się o 100 tysiące.

Według Association of British Travel Agents, obszary Morza Śródziemnego, takie jak Portugalia i Hiszpania pozostają najpopularniejszymi miejscami na wyjazdy wakacyjne.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniFunt mocno traci na wartości. Brytyjczycy w pesymistycznych nastrojach
NastępnyKsiążę George skończył trzy lata