Start Polecane Brytyjczycy rezygnują z pracy z powodu stresu?

Brytyjczycy rezygnują z pracy z powodu stresu?

848
0

Ponad jedna trzecia brytyjskich pracowników doświadcza w pracy lęku, depresji lub stresu, co jest przyczyną ich rezygnacji z pracy – dowodzą najnowsze badania.

Dwóch na pięciu pracowników twierdzi, że musiało zrezygnować z etatu lub zmniejszyć swoje obowiązki ze względu na problemy zdrowotne, które wynikają z wykonywanej pracy. Problemy psychiczne dotyczą jednego na sześciu pracowników, a 34 proc. stwierdziło, że ma problem ze złym samopoczuciem. Badania opublikowane przez firmę konsultingową PwC, zostały przeprowadzone po tym, jak NHS ostrzegło rząd, że musi on poprawić jakość leczenia problemów psychicznych, ze względu na rosnącą liczbę chorych – informuje Independent.

Prawie jedna czwarta pracowników (23 proc.) przyznała, że pracodawcy nie traktują poważnie ich problemów ze samopoczuciem w miejscu pracy, a prawie połowa czuje się skrępowana mówieniem o swoich dolegliwościach. Theresa May obiecała reformę prawa dotyczącego zdrowia psychicznego, co w swojej mowie tronowej potwierdziła Elżbieta II mówiąc, że „rząd priorytetowo potraktuje zdrowie psychiczne Brytyjczyków”.

Poprzednie badania, przeprowadzone przez organizację charytatywną Mind, dotyczącą zdrowia psychicznego stwierdziły, że prawie połowa (48 proc.) wszystkich pracowników sektora publicznego zmuszona jest do zwolnienia się z pracy ze względu na problemy ze zdrowiem psychicznym.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPopularny festiwal w Southampton odwołany z powodu ataków w Manchesterze i Londynie
NastępnyWypadek szkolnego busa w Birmingham