Start Wiadomości Brytyjczycy oburzeni. 3 tysiące funtów za jeden dyżur w Święta

Brytyjczycy oburzeni. 3 tysiące funtów za jeden dyżur w Święta

1473
0

NHS znów w ogniu krytyki. W ostatnie Święta po raz kolejny szpitale nie poradziły sobie z obsadzeniem świątecznych dyżurów, przez co konieczne było zatrudnienie lekarzy z agencji, których praca kosztuje… nawet ponad 3 tys. funtów za zmianę.

Bulwersujące dane w tej sprawie opublikowała Sky News. Powołując się na prawo do dostępu do informacji zażądała ona listy wynagrodzeń lekarzy agencyjnych zatrudnionych w szpitalach na okres Świąt Bożego Narodzenia i w Nowy Rok. Okazuje się bowiem, że ponad połowa medyków pracujących wówczas w placówkach w całym kraju pochodziła “z zewnątrz”.

Z wykazów przekazanych przez placówki w całym kraju wynika, że najdroższym dyżurem ostanich świąt była 24-godzinna zmiana lekarza z Lincolnshire. Za swoją pracę mężczyzna otrzymał 3 258 funtów! “Bajecznie drogich” dyżurów lekarskich było jednak znacznie więcej: warte ponad 2 tys. funtów zlecenia dla medyków z agencji zgłosiły łącznie cztery związki.

Bardzo wysokie wynagrodzenia za pracę w ostatnie święta otrzymały także pielęgniarki zatrudnione z agencji. Najdroższy dyżur zgłoszony przez NHS kosztował blisko 2 tys. funtów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniNapad na punkt bukmacherski w Southampton.
NastępnyPracujesz w UK? Zmienia się stawka ubezpieczenia!