Start Polecane Brytyjczycy nie chcą wizyty Trumpa na Wyspach

Brytyjczycy nie chcą wizyty Trumpa na Wyspach

643
0

Prawie połowa Brytyjczyków domaga się odwołania wizyty amerykańskiego prezydenta w Wielkiej Brytanii. Boris Johnson wykluczył jednak taki ruch twierdząc, że byłby on “nierozsądny” – informuje Independent. 

Według sondażu BMG Research  przeprowadzonego dla dziennika „The Independent” wycofania zaproszenia dla Donalda Trumpa domaga się aż 48 proc. ankietowanych Brytyjczyków. Zdania na ten temat nie ma 21 proc. osób, a 31 proc. ankietowanych nie ma nic przeciwko wizycie amerykańskiego prezydenta. Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson powiedział jednak, że wycofanie zaproszenia jest niemożliwe tłumacząc, że USA są dla Zjednoczonego Królestwa „najbliższym i najważniejszym partnerem w dziedzinie bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej”.

Plany wizyty Trumpa budzą dużo kontrowersji zwłaszcza po tym, jak promował na Twitterze nagrania udostępnione przez Jaydę Fransen, wiceszefową skrajnie prawicowego ugrupowania Britain First. Na filmach widać antyspołeczne zachowania muzułmanów wobec osób innych wyznań. Prezydent USa krytykował również politykę Theresy May pisząc, by „skupiła się na destrukcyjnym, radykalnym islamskim terroryzmie, który panoszy się w Wielkiej Brytanii”.

Data wizyty nie została jeszcze podana, wiadomo jednak, że jeśli do niej dojdzie, to Trump pojawi się m.in. na audiencji u królowej Elżbiety II i na bankiecie w Pałacu Buckingham.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJuż niedługo za plastikowe torebki zapłacimy we wszystkich sklepach w UK
NastępnyWielka Brytania wypowiada wojnę plastikowi