Start Wiadomości Brytyjczycy najgrubszymi Europejczykami. Wiedzą o tym, ale ćwiczą mniej i jedzą więcej

Brytyjczycy najgrubszymi Europejczykami. Wiedzą o tym, ale ćwiczą mniej i jedzą więcej

1009
0

Sześciu na dziesięciu Brytyjczyków przyznaje się do nadwagi. Jest to najwyższy wynik w Europie – wynika z badań Nielsena przeprowadzonych w 60 krajach na próbie 30 tysięcy osób.

Na drugim końcu zestawienia znajdują się Polacy, wśród których współczynnik ten wynosi 35 procent. Średnia europejska z kolei to 52 procent.

Mimo, że 22 procent Brytyjczyków uważa siebie za zbyt otyłe, a 38 procent za „lekko grubawe” spada zainteresowanie, żeby zmienić ten stan rzeczy. W porównaniu z podobnymi badaniami przeprowadzonymi trzy lata temu 5 procent mniej mieszkańców Wysp stara się zrzucić zbędne kilogramy.

Możemy również zauważyć rosnącą chęć do „szybkich i łatwych” sposobów na odchudzanie. Co prawda to dieta i ćwiczenia pozostają najbardziej popularnymi metodami, ale znacząco rośnie popularność suplementów diety, cudownych preparatów, a wykorzystanie leków na receptę wzrosło dwukrotnie.

Gdy jednak przechodzą na dietę, oznacza to dla nich w pierwszej kolejności ograniczenie słodyczy i cukru, ograniczenie potraw wysokotłuszczowych i wzbogacenie diety o warzywa i owoce. Dopiero na czwartym miejscu znajduje się rozwiązanie polegające na jedzeniu mniejszych porcji.

„Widzimy, że nie tylko coraz mniej Brytyjczyków stara się zrzucić wagę, ale również że coraz popularniejsze staje się poleganie na łatwych rozwiązaniach, a nie na ciężkiej pracy, jaką może być zmiana nawyków żywieniowych i regularne ćwiczenia” – mówi Mike Watkins, który odpowiada za badania nawyków konsumentów w firmie badawczej Nielsen.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBezpieczeństwo energetyczne UK zagrożone? Połowa energii pochodzi z zagranicy
NastępnyBluebird Care stworzy 50 nowych miejsc pracy w Hampshire