Start Wiadomości Brytyjczycy najbardziej leniwi na świecie

Brytyjczycy najbardziej leniwi na świecie

1132
0

Brytyjscy parlamentarzyści apelują do lekarzy, aby doradzali swoim pacjentom większą ilość ruchu, bo zgodnie z raportem Health Select Committee, fizyczna aktywność mieszkańców Wysp oraz ich dieta pozostawia wiele do życzenia.

Siedzący tryb życia jest tak powszechny wśród Brytyjczyków, że pod tym względem prześcigają nawet Amerykanów, wynika z najnowszych badań.

Dwóch na trzech Brytyjczyków nie jest w stanie zadbać o przynajmniej 20-minutową aktywność trzy razy w tygodniu. Zgodnie z danymi World Health Organisation w Stanach Zjednoczonych odsetek ten jest mniejszy i wynosi 40%.

Z kolei w takich krajach europejskich jak Francja, Niemcy czy Holandia mniej niż jedna na trzy osoby została zaklasyfikowana pod tym względem do leniwych.

W badaniach przyjęto standardową definicje aktywności fizycznej, która oznacza 20 minut ćwiczeń trzy razy w tygodniu. Z badań wynika, że aktywność fizyczna Brytyjczyków w ciągu ostatnich dwóch dekad spadła o 30%.

Według parlamentarzystów lekarze rodzinni odgrywają „istotną rolę” w promowaniu wśród swoich pacjentów regularnych ćwiczeń.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniImigranci, którzy nie znają angielskiego stracą prawo do Housing Benefit
NastępnyImigrant z Portsmouth, który przyjechał do Wielkiej Brytanii i włamał się do trzech domów