Start Polecane Brytyjczycy nagrali polską wieś w 1971 roku. Dużo się zmieniło od tego...

Brytyjczycy nagrali polską wieś w 1971 roku. Dużo się zmieniło od tego czasu?

805
0

Brytyjskie archiwum udokumentowało życie na polskiej wsi. Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak wyglądała Polska niemal 50 lat temu koniecznie zobaczcie nagranie.

British Pathé uważane jest za najlepsze archiwum kronik filmowych w świecie. Jest też zarazem największym tego typu miejscem, w którym przechowywane jest około 85 tys. filmów o łącznej długości 3500 godzin. Wszystkie nagrania są bezkonkurencyjne pod względem wartości historycznej i kulturowej. Pracownicy British Pathé dokumentowali na nagraniach niemal wszystkie wydarzenia od początku istnienia kinematografii – od konfliktów zbrojnych, katastrof przyrodniczych, po kryzysy polityczne, dziwne hobby i ekscentryczne życie zwykłych ludzi. W 1971 roku dziennikarze British Pathé postanowili udokumentować życie na polskiej wsi.

Do tej pory zbiory nie były powszechnie dostęone, jednak kilka lat temu brytyjskie archiwum udostępniło swoje nagrania i umieściło na YouTube. Dzięki jednemu z filmów możemy zobaczyć jak kilkadziesiąt lat temu wyglądała Polska.

Jak dużo zmieniło się od tamtej pory?