Start Polecane Brytyjczycy masowo aplikują o irlandzkie paszporty?

Brytyjczycy masowo aplikują o irlandzkie paszporty?

823
0

Według oficjalnych danych, w pierwszym kwartale 2017 roku liczba posiadaczy brytyjskich paszportów ubiegających się o ich irlandzkie odpowiedniki zwiększyła się o 69 procent.

Brytyjczycy masowo aplikują o irlandzkie paszporty, ponieważ czują się bardziej europejscy niż brytyjscy. Zdaniem specjalistów zdobycie irlandzkiego paszportu ma zapewnić Brytyjczykom poczucie, że nadal są częścią Unii Europejskiej. Większość osób ubiegająca się o paszport argumentuje, że na ich decyzję wpłynął Brexit – informuje Express.

Przewiduje się, że do końca 2017 roku Brytyjczykom zostanie przyznanych około miliona irlandzkich paszportów. W ubiegłym roku wydano 733,060 paszportów, a około 65 000 z nich przyznano obywatelom Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

– Myślę, że rozsądnym wytłumaczeniem dla rosnącej liczby osób ubiegających się o irlandzkie paszporty jest Brexit. Uważam też, że istnieje duża liczba ludzi pochodzenia irlandzkiego, którzy chcą pozostać obywatelami Unii Europejskiej. Może mieć to wpływ na stosunki na linii Irlandia-Wielka Brytania – powiedział Charlie Flanagan, irlandzki minister spraw zagranicznych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCztery na pięć firm w UK nieprzygotowanych na Brexit
NastępnySieć sklepów z kosmetykami otwiera kolejny oddział w Southampton