Start Polecane Brytyjczycy już nie chcą Brexitu?

Brytyjczycy już nie chcą Brexitu?

1064
0

Zgodnie z najnowszymi sondażami większość Brytyjczyków uważa, że Brexit był złą decyzją. Po raz pierwszy od czasu czerwcowego referendum większość brytyjskiego społeczeństwa stwierdziła, że żałuje decyzji o opuszczeniu szeregów Unii.

Zgodnie z sondażami przeprowadzonymi przez YouGov, 45 proc. Brytyjczyków uważa, że Brexit nie był dobrą decyzją, a 43 proc. nadal sądzi, że wyjście z Unii jest słusznym rozwiązaniem. Natomiast 12 proc. ankietowanych powstrzymało się od głosu. Po raz pierwszy sondaże sugerują, że większość brytyjskiego społeczeństwa nie zgadza się z wynikiem czerwcowego referendum.

Jak podaje Independent, może być to punkt zwrotny, ponieważ do tej pory Theresa May i politycy pro-Brexitowi mogli liczyć na zdecydowane poparcie społeczeństwa i używali tego faktu jako argumentu, żeby do Brexitu przekonać swoich przeciwników. Brytyjska prasa podaje, że jedną z przyczyn rosnącej liczby przeciwników Brexitu mogą być m.in. rosnące ceny i pogarszające się warunki życia Brytyjczyków.

Wraz ze wzrostem niezadowolenia z Brexitu, maleje poparcie dla Theresy May. W najnowszym sondażu poparcie dla brytyjskiej premier spadło o sześć punktów procentowych, w porównaniu do wcześniejszych badań. Jednak mimo to, partia Konserwatystów nadal ma znaczną przewagę nad Laburzystami i póki co wszystko wskazuje na to, że w czerwcowych wyborach to właśnie ugrupowanie Theresy May zwycięży.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPrognoza pogody na poniedziałkowy Bank Holiday
NastępnyDzień otwarty w Water Activity Centre