Start Brexit Brytyjczycy chcą jednak zostać w Unii Europejskiej?

Brytyjczycy chcą jednak zostać w Unii Europejskiej?

1235
0

Gdyby doszło do drugiego referendum w sprawie Brexitu, ponad połowa obywateli opowiedziałaby się za pozostaniem w Unii Europejskiej – wynika z danych Krajowego Centrum Badań Społecznych. 

Przedstawione dane przez Krajowe Centrum Badań Społecznych są średnią sondaży przeprowadzonych w sierpniu oraz we wrześniu. Zostały opublikowane, gdy w Wielkiej Brytanii powrócił temat rzekomego drugiego referendum w sprawie Brexitu.

Wyniki te różnią się od tych sporządzonych na bazie referendum z 23 czerwca 2016 roku. Obecnie, nieco ponad połowa Brytyjczyków głosowałaby za pozostaniem we wspólnocie europejskiej. Uważa się jednak, że ta przewaga wynika z osób, które wcześniej nie wypowiadały się w tej kwestii i teraz tego żałują.

– Wzrósł udział zwolenników pozostania UE, którzy prowadzą w sondażach, ale ich przewaga jest nieduża i nic nie wskazuje, by miała się zwiększyć – ocenił John Curtice, prowadzący ten projekt w ramach NatCen (National Centre for Social Research).

Przeprowadzenie drugiego referendum jest jedynie hipotetyczne, ponieważ zapowiedziano, że nie będzie mieć ono miejsca. Obecnie Theresa May pracuje nad warunkami wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniJedna na cztery ofiary przemocy domowej w Hampshire to mężczyźni
NastępnySamochód zapalił się i uszkodził sklep na Shirley High Street