Start Brexit Brytyjczycy chcą, by parlament zaakceptował umowę wyjścia z UE

Brytyjczycy chcą, by parlament zaakceptował umowę wyjścia z UE

1188
0

Dail Mail zleciło przeprowadzenie sondażu nt. opinii Brytyjczyków o umowie wyjścia. Z badań wynika, że większość mieszkańców Wielkiej Brytanii popiera dokument stworzony przez Theresę May i chce, by parlamentarzyści poparli umowę wyjścia. Z drugiej zaś strony – bo jedna czwarta badanych stwierdziła, że gdyby odsunięto May od władzy, Wielka Brytania mogłaby wynegocjować lepsze warunki wyjścia UK ze Wspólnoty.

Z sondażu przeprowadzonego przez Survation na zlecenie Daily Mail na 1030 losowo wybranych osobach wynika, że większość Brytyjczyków akceptuje umowę wyjścia, przygotowaną przez Theresę May. Takiego zdania było aż 52% ankietowanych. Jednak 25% osób stwierdziło, że odsunięcie premier UK sprawiłoby, że Wielka Brytania wynegocjowałaby lepsze warunki wyjścia.

Ponadto, 41% Brytyjczyków uważa, że parlament powinien zaakceptować przygotowaną umowę wyjścia, bo według nich powstrzyma to Wielką Brytanię przed kryzysem gospodarczo-politycznym. Przy czym warto podkreślić, że 38% badanych nie chce, by aktualna umowa została przyjęta przez parlamentarzystów. 21% nie ma zdania w tej sprawie.

Ponadto, prawie połowa Brytyjczyków, bo 47% uważa, że wycofanie się z Brexitu negatywnie wpłynęłoby na wizerunek Wielkiej Brytanii. Mieszkańcy sądzą, że kraj straciłby na wiarygodności wśród innych państw świata.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRozkładający się parowiec PS Ryde zostanie odnowiony
NastępnyZamawiasz jedzenie w McDonald’s przez ekran dotykowy? Już tego nie zrobisz!