Start Polecane Brytyjczycy boją się skutków imigracji

Brytyjczycy boją się skutków imigracji

1139
0

Badanie przeprowadzone w 22 krajach wykazało, że Wielka Brytania jest jednym z najbardziej martwiących się o problem imigracji krajem.

63 procent przebadanych uczestników obawia się, że terroryści mogą przechodzić przez granice kontrolne udając uchodźców szukających azylu. 49 procent Brytyjczyków uważa, że w Wielkiej Brytanii jest za dużo imigrantów a 31 procent popiera ideę zamknięcia granic dla uchodźców. Aż 6 na 10 Brytyjczyków obawia się braku miejsc w szkołach i szpitalach z powodu wzrastającej  imigracji do kraju.

Z najnowszego sondażu Ipsos MORI wynika, że 59 procent ankietowanych jest tym zmartwionych, to aż o 9 punktów procentowych więcej niż wynosi średnia dla całego świata. 4 na 10 przebadanych Brytyjczyków stwierdziło, że nasilona imigracja utrudnia rodowitym mieszkańcom znalezienie pracy. 40 procent Brytyjczyków wierzy w to, że uchodźcom uda się zintegrować ze społeczeństwem, 47 procent natomiast się z tym nie zgadza.

Podsumowując, prawie połowa pytanych osób uważa, że imigracja wywarła negatywny wpływ na ich kraj (45 procent) natomiast w jej pozytywy wierzy jedynie 20 procent.

Wśród krajów, które wzięły udział w badaniu znajdowały się: Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Indie, Włochy, Japonia, Meksyk, Polska, Rosja, Arabia Saudyjska, Afryka Południowa, Korea Południowa, Hiszpania, Szwecja, Turcja, Stany Zjednoczone.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPorozumienie w sprawie strajku pracowników linii kolejowych Southern
NastępnyPraca marzeń? Gospodyni domowa