Start Polecane BrittanyFerries ograniczy rejsy pasażerskie

BrittanyFerries ograniczy rejsy pasażerskie

390
0

Firma promowa ma ograniczyć rejsy pasażerskie ze względu na spadający popyt.

Brittany Ferries poinformowało, że zmienia harmonogram na trasach z Portsmouth i Plymouth. Prawdopodobnie dotyczy to około 50 000 pasażerów z już zarezerwowanymi rejsami.

Firma stwierdziła, że ​​restrykcje związane z utrzymaniem dystansu społecznego mają „natychmiastowy i głęboki” wpływ na popyt. Brittany Ferries wznowiło ograniczone operacje w czerwcu, ponad trzy miesiące po ich zawieszeniu z powodu ograniczeń podróży.

Firma ogłosiła redukcje w swoim harmonogramie zaplanowanych działań, które wejdą w życie pod koniec sierpnia, co pociągnie za sobą opóźnienie w planach budowy dwóch nowych statków – Armorique i Bretagne – w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych. „Nie mamy innego wyjścia, jak tylko skonsolidować rejsy, które z powodu braku liczby pasażerów są nieopłacalne” –powiedział Dyrektor generalny Christophe Mathieu.

Na początku tego miesiąca tysiące wczasowiczów popadło w chaos po tym, jak rząd ogłosił, że każda osoba powracająca z Francji będzie musiała poddać się izolacji przez 14 dni. W dniu 25 lipca kwarantanna została także nałożona na podróżnych powracających z Hiszpanii.

Brittany Ferries zwykle obsługuje trasy z Portsmouth i Plymouth do Santander i Bilbao oraz promy przez Kanał La Manche do Francji z Cork, Plymouth, Poole, Portsmouth i Rosslare – chociaż Poole tego lata nie było obsługiwane.

PoprzedniSłynna sztuka Szekspira wystawiana w ogródku pubu
NastępnyRed Funnel zmniejsza liczbę miejsc pracy w związku ze spadkiem liczby pasażerów