Start Wiadomości British Gas obniża ceny za ogrzewanie, ale dopiero od marca

British Gas obniża ceny za ogrzewanie, ale dopiero od marca

975
0

Po wielu miesiącach presji największy dostawca gazu zdecydował się na obniżenie cen dla swoich klientów. To już druga firma z „wielkiej szóstki”, która zdecydowała się na taki krok.

Zapowiedziana obniżka cen wejdzie w życie 27 lutego, czyli pod sam koniec sezonu grzewczego. Według obliczeń firmy, pozwoli ona każdemu, z 16 milionów klientów, na zaoszczędzenie 37 funtów w skali roku. W zeszłym tygodniu na podobny krok zdecydował się E.on, który obniżył swoje ceny o 3 procent. Analitycy podkreślają, że w ślad za nimi powinny pójść pozostałe firmy z „wielkiej szóstki”.

Obniżki cen, z radością przyjęli politycy koalicji rządowej. Zarówno premier David Cameron, jak i kanclerz skarbu George Osborne pochwalili decyzję firmy na Twitterze. Podkreśli oni, że każde obniżenie cen brytyjskie gospodarstwa domowe witają z radością. Z drugiej strony nadal będą sie przyglądać cenom gazu, żeby końcowi odbiorcy ,pcmoek skorzystali z ogólnoświatowego spadku cen surowca.

Eksperci podkreślają jednak, że obniżki są stosunkowo małe i wprowadzane bardzo powoli. Ceny gazu na światowych rynkach spadły w ostatnim roku o około 20 procent. „Klienci British Gas skorzystają z obniżonych cen za ponad miesiąc, kiedy będziemy mieć za sobą czas największego zużycia gazu” – uważa Stephen Murray, ekspert ds. energii w firmie MoneySuperMarket.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjski rynek pracy będzie najlepszy w Europie… dzięki ograniczeniom zasiłkowym dla imigrantów
NastępnyAnkieta o polskich imigrantach w UK – zapraszamy!