Start Polecane British American Tobacco odnotowuje rekordowe zapotrzebowanie na alternatywy dla palenia

British American Tobacco odnotowuje rekordowe zapotrzebowanie na alternatywy dla palenia

428
0

Główny pracodawca w Southampton, British American Tobacco (BAT) twierdzi, że odnotował rekordową liczbę klientów, którzy wybierają alternatywy dla palenia.

Firma poinformowała, że ​​w pierwszym kwartale bieżącego roku dodała 1,4 miliona klientów do swojego segmentu rynku „nowych kategorii”. Należą do nich produkty do waporyzacji Vuse i Vype oraz beztytoniowe woreczki nikotynowe Velo.

BAT – która zatrudnia około 1200 osób przy Regents Park Road w Southampton – spodziewa się, że w tym roku przychody wzrosną o ponad pięć procent. Wcześniej przewidywano wzrost na poziomie od trzech do pięciu procent.

Jednak firma, która produkuje papierosy Lucky Strike i Camel, powiedziała, że ​​nie spodziewa się poprawy bezcłowej sprzedaży papierosów do 2022 r., z powodu ograniczeń w podróżowaniu.

Jack Bowles, dyrektor naczelny BAT, powiedział, że 2021 będzie „rokiem przełomowym dla biznesu”. Powiedział, że grupa jest na dobrej drodze, aby jej działalność w nowych kategoriach stała się rentowna do 2025 roku. Byłoby to napędzane przez 5 miliardów funtów przychodów z nowych kategorii w tym samym przedziale czasowym, przy czym grupa nadal będzie wydawać znaczne kwoty na nowe produkty w tym sektorze.

PoprzedniW centrach szczepień w Southampton potrzeba więcej wolontariuszy
NastępnySouthampton szykuje się na najgorętszy weekend w roku