Start Polecane British Airways wypłaci 150 milionów odszkodowania?

British Airways wypłaci 150 milionów odszkodowania?

876
0

Z powodu awarii systemu informatycznego British Airways w ciągu trzech dni odwołano niemal 200 połączeń, a drugie tyle miało znaczące opóźnienia. Z tego powodu linie będą zmuszone do wypłaty odszkodowań w wysokości nawet 150 milionów funtów – informuje Metro.

Chaos na lotniskach w Gatwick i Heathrow rozpoczął 27 maja. Z powodu awarii systemu informatycznego odwołano z tych portów co trzeci lot. Jak informuje Mirror, linia została oskarżona o to, że do olbrzymiej awarii doszło poprzez szukanie oszczędności – w ubiegłym roku zwolniono setki specjalistów IT, a ich obowiązki powierzono firmom w Indiach, które są znacznie tańsze od krajowych przedsiębiorstw. Linie jednak odrzucają ten zarzut, twierdząc, że zmiana firmy informatycznej nie miała żadnego wpływu na awarię. Specjaliści podkreślają też, że nie jest ona wynikiem cyberataku.

Zarząd British Airways przeprasza sfrustrowanych pasażerów i zapewnia, że sytuacja powoli wraca do normy. Jednoczenie prosi wszystkich, by przed udaniem się na lotnisko sprawdzili status swojego lotu. Tymczasem podróżni oczekujący na loty zamieszczają w serwisach społecznościowych zdjęcia ukazujące panujący na lotniskach chaos.

Eksperci oceniają, że łącznie linia będzie musiała wypłacić poszkodowanym pasażerom nawet 150 milionów funtów rekompensaty.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowy wakacyjny kierunek z lotniska w Southampton
NastępnyUK masowo odrzuca wnioski o obywatelstwo od imigrantów z UE