Start Polecane British Airways będą wymagać dokumentu tożsamości ze zdjęciem dla lotów krajowych

British Airways będą wymagać dokumentu tożsamości ze zdjęciem dla lotów krajowych

524
Image by robert johncheap from Pixabay

British Airways zmienia swoją politykę i od przyszłego tygodnia będzie wymagać od pasażerów lotów krajowych dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Linia lotnicza nie wymaga obecnie dokumentu  tożsamości w przypadku klientów podróżujących wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii i przewożących wyłącznie bagaż podręczny, chociaż sugeruje, aby zabierali ze sobą taki dokument.

To się zmieni od piątku 1 września, kiedy każdy, kto ukończył 16 lat, będzie musiał mieć przy sobie jeden dokument tożsamości ze zdjęciem, taki jak paszport, prawo jazdy lub dowód osobisty UE.

Większość konkurencyjnych krajowych linii lotniczych, takich jak easyJet, już nalega na identyfikację fotograficzną w przypadku lotów krajowych, ale BA wstrzymuje się z tym, unikając wprowadzenie wymogu posiadania przez klientów prawa jazdy lub paszportu w przypadku podróży, w których nie jest to wymagane przez władze.

Zmiana, która teraz zbliża BA do polityki konkurencji, będzie przekazywana klientom za pośrednictwem automatycznych e-maili z przypomnieniem przed podróżą.

Nie jest jasne, dlaczego BA zrobił to teraz. Niektórym pasażerom przekazano informację, że jest to nowy wymóg Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jednak CAA twierdzi, że tak nie jest i że jego polityka pozostaje niezmieniona.