Start Wiadomości Bristol: Uniwersytet obniży progi dla ubogich

Bristol: Uniwersytet obniży progi dla ubogich

1109
0

Uniwersytet w Bristolu zdecydował o zwiększeniu liczby miejsc rekrutacyjnych dla uczniów z biednych rodzin. Uczelnia przyjmie młodzież z gorszymi wynikami z egzaminów.

Od kolejnej rekrutacji Uniwersytet w Bristolu ma akceptować niższe oceny z egzaminów uczniów z rodzin w gorszej sytuacji materialnej i kandydatów ze szkół o niższym poziomie. Rektor uczelni, Hugo Brady, stwierdził, że będzie to ogromna zmiana w systemie rekrutacji. Zdecydowano się na takie kroki, ponieważ zauważono zależność, że dzieci z biedniejszych rodzin dużo rzadziej dostają się na studia. Projekt Bristol, zainicjowany przez Sekretarz Edukacji, Justine Greening, jest próbą uruchomienia uśpionej części społeczeństwa i przyciągnięcia szerszego zakresu uczniów.

W Bristolu na każde wolne miejsce przypada osiem kandydatur. Dla osób kwalifikujących się do projektu progi zostaną obniżone o dwa stopnie. Są to absolwenci szkół, w których mniej niż 40 proc. uczniów uzyskało pozytywny wynik egzaminu A-level.

Z każdej lokalnej szkoły ma być wybieranych pięć osób w niekorzystnej sytuacji, które będą brane pod uwagę w rekrutacji za sprawą rekomendacji dyrektorów. Władze uniwersytetu przyznały, że chcą bardziej zróżnicowanej społeczności studenckiej, ponieważ obecnie na uczelni młodzieży z bogatszych domów jest cztery razy więcej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniParlament europejski domaga się włączenia w negocjacje ws. Brexitu
NastępnyPolicjanci w UK tylko z wyższym wykształceniem