Start Wiadomości Brexit zagrożeniem dla brytyjskiej branży motoryzacyjnej

Brexit zagrożeniem dla brytyjskiej branży motoryzacyjnej

958
0

Wprowadzenie ceł czy ograniczenie swobody przepływu osób po Brexicie, są zagrożeniem dla brytyjskiej branży motoryzacyjnej. Taką opinię wyraził szef stowarzyszenia branży motoryzacyjnej SMMT Mike Hawes.

Hawes stwierdził, że dynamiczny rozwój branży motoryzacyjnej w przyszłości stoi pod znakiem zapytania ze względu na planowane wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wielka Brytania to trzeci największy producent samochodów w Europie. Hawes zaznaczył, że 1,35 mln pojazdów, które zostały wyprodukowane w brytyjskich fabrykach, zostało przeznaczone na eksport, z czego 56 proc. trafiło do Europy. To nie jedyny przykład zależności brytyjskiego rynku motoryzacyjnego od państw Unii Europejskiej. Według Hawesa, większość części, które trafiają do produkowanych w UK samochodów pochodzi właśnie z Europy. Poza tym branża motoryzacyjna wciąż potrzebuje wykwalifikowanych pracowników z zagranicy.

Zdaniem szefa brytyjskiego stowarzyszenia, wyborcy podejmując decyzję o opuszczeniu Unii Europejskiej przedłożyli argumenty o kontroli granicznej i ograniczeniu imigracji nad argumenty ekonomiczne.

PoprzedniKierowcy aut z dieslem zapłacą więcej za parking
NastępnyObchody Chińskiego Nowego Roku w Westquay