Start Brexit Brexit: Theresa May uważa, że porozumienie jest możliwe

Brexit: Theresa May uważa, że porozumienie jest możliwe

696
0

Podczas szczytu w Brukseli premier Wielkiej Brytanii stwierdziła, że porozumienie w sprawie Brexitu jest możliwe. Nieco inne zdanie ma główny negocjator unijny, który uważa, że potrzeba na to o wiele więcej czasu. 

– Rozwiązaliśmy większość problemów dotyczących umowy w sprawie wyjścia. Nadal zostaje pytanie dotyczące bezpiecznika dla Irlandii Północnej, ale wierzę, że wszyscy przy stole chcą porozumienia. Dzięki intensywnej pracy i bliskiej współpracy możemy osiągnąć to porozumienie, ono jest do osiągnięcia. Teraz czas, byśmy do tego doprowadzili – powiedziała May przed rozpoczęciem szczytu UE.

Największym sporem negocjacyjnym okazuje się być granica między Irlandią a Irlandią Północną. Według Theresy May, rozwiązanie tej kwestii sprawi, że dalsze postępowanie ws. Wyjscia ruszy do przodu. Wpłynie to również na dalsze relacje między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

– Wierzę, że dzięki intensywnej pracy w kolejnych dniach i tygodniach możemy osiągnąć porozumienie, porozumienie, którego chcemy, porozumienie leżące nie tylko w interesie Wielkiej Brytanii i UE – powiedziała premier Wielkiej Brytanii.

Mniej optymistycznie do sprawy podchodzi strona Unii Europejskiej. Unijny negocjator, Michel Barnier podkreślił, że ostatnie długie rozmowy negocjacyjne nie przyniosły żadnych owocnych rezultatów i brak porozumienia wciąż wisi w powietrzu.

– Potrzebujemy znacznie więcej czasu, będziemy kontynuować rozmowy w nadchodzących tygodniach spokojnie i cierpliwie – powiedział Barnier.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRada Miasta Southampton rezygnuje z dodatkowych pojemników na plastikowe odpady
NastępnyW Hampshire mieszka ponad 130 dzieci ubiegających się o azyl