Start Brexit Brexit: Świadczenia socjalne. Zmieniają się zasady

Brexit: Świadczenia socjalne. Zmieniają się zasady

1074
0

Wszyscy migranci z UE przybywający do Wielkiej Brytanii od 1 stycznia nie będą mogli ubiegać się o świadczenia przez okres pięciu lat.

Nastąpią również zmiany w zasadach zasiłku na dzieci, co oznacza, że ​​pracownicy nie będą już otrzymywać pieniędzy na dzieci mieszkające poza Wielką Brytanią, jak podaje Daily Mail . Sekretarz Pracy i Emerytur, Therese Coffey powiedziała: „Zgodnie z naszym manifestem zobowiązaliśmy się do przywrócenia sprawiedliwości w dostępie do naszego systemu opieki społecznej poprzez równe traktowanie migrantów z UE i spoza UE. Jest zarówno słuszne, jak i sprawiedliwe, aby osoby, które mieszkają w Wielkiej Brytanii, wpłacały do ​​systemu podatkowego przez rozsądny okres czasu, zanim będą mogły uzyskać dostęp do systemu świadczeń ”.

Zmiana przepisów nie wpłynie na obywateli UE już mieszkających w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zostanie on zastąpiony systemem punktowym, w którym migranci z UE będą musieli mówić po angielsku i mieć zapewnioną ofertę pracy, informuje Mail.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniIzba Gmin poparła ratyfikację umowy z Unią Europejską
NastępnyPub w Southampton ukarany grzywną za zorganizowanie „imprezy” wigilijnej