Start Brexit Brexit przyczyną spadku liczby pasażerów na lotnisku w Southampton

Brexit przyczyną spadku liczby pasażerów na lotnisku w Southampton

991
0

Port lotniczy w Southampton odnotował spadek liczby pasażerów o prawie 70 tys. w ciągu zaledwie 5 miesięcy. Eksperci twierdzą, że przyczyny tego należy szukać w Brexicie.

Między styczniem a majem tego roku łączna liczba pasażerów na lotnisku w Southampton spadła o 67.868.Lotnisko powitało w sumie 699,108 pasażerów lotniczych, jest to spadek o 8,8 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, w którym w tym samym okresie przejechało 776 973 pasażerów.

Liczba rezerwacji na ten maj była o 23 541 niższa niż w ubiegłym roku. Według portu lotniczego wynikało to z wycofania się BMI Regional z lotniska w Southampton i częściowo z powodu Brexitu.

Rzecznik lotniska powiedział: „Ludzie boją się latać z powodu Brexitu. Obawiają się teraz wydawania pieniędzy z powodu niepewności ekonomicznej. Mieliśmy nadzieję, że w marcu wszystko się uspokoi, kiedy zapadnie decyzja, ale ludzie sceptycznie podchodzą do rezerwacji.”

Pomimo tych danych lotnisko planuje rozszerzyć swój pas startowy i zwiększyć zatrudnienie o 50 procent w ciągu najbliższych 20 lat.Zgodnie z planem głównym lotniska w Southampton, dokumentem określającym wizję i potencjalną ścieżkę rozwoju lotniska, przewiduje się, że łączna liczba pasażerów wzrośnie z 2 mln w 2017 r. do 4 mln w 2027 r.

Proponuje się, aby w ramach planu rozwoju lotniska północny koniec pasa startowego został wydłużony o 170 metrów.

PoprzedniTrzy wielkie firmy z branży energetycznej przechodzą na pojazdy elektryczne
NastępnyCzterolatka zaatakowana przez Rotwailera w jednym z parków w Hampshire