Start Brexit BREXIT: Przemysł spożywczy chce pomocy w radzeniu sobie z „niedoborami” po braku...

BREXIT: Przemysł spożywczy chce pomocy w radzeniu sobie z „niedoborami” po braku porozumienia

618
0

Przemysł spożywczy w Wielkiej Brytanii chce odłożyć na bok aspekty prawa konkurencji, aby umożliwić firmom koordynację i bezpośrednie kierowanie dostawami w przypadku Brexitu bez porozumienia.

Praktyka ta jest niezgodna z prawem, a firmy zaangażowane w takie praktyki mogą zostać ukarane grzywną przez Urząd ds. Konkurencji i Rynków.Federacja ds. Żywności i Napojów (FDF) powiedziała: „Poprosiliśmy o te zapewnienia pod koniec ubiegłego roku. Ale wciąż czekamy”.

Przemysł twierdzi, że ze względu na gromadzenie zapasów na Święta Bożego Narodzenia opuszczenie UE jesienią może stanowić więcej trudności niż pierwotna data Brexitu w marcu ubiegłego roku.

Jeden ze sprzedawców powiedział w wywiadzie dla BBC, że 31 października „to najgorszy dzień, jaki można wybrać”, ponieważ pojemność magazynu wynosi 105% w listopadzie, w porównaniu z 75-80% w marcu.Podobno Wielka Brytania potrzebowałaby 30 ogromnych pustych magazynów do przechowywania nawet dodatkowego tygodnia żywności.

FDF ma listę 40 pytań do rządu na swojej stronie internetowej, podzielonych na takie obszary jak transport i logistyka, import, eksport i konsekwencje finansowe.

Poprzedni„Żywa ściana” roślin pochłaniających zanieczyszczenia zostanie zainstalowana przy rondzie w Southampton
NastępnySklep fish and chips w Eastleigh jednym z najlepszych w UK