Start Wiadomości „Brexit doprowadzi do odłączenia Szkocji”

„Brexit doprowadzi do odłączenia Szkocji”

904
0

Zdaniem Tony’ego Blaira, Szkocja odłączy się od Zjednoczonego Królestwa jeśli wynik referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej będzie oznaczać Brexit – informuje BBC News.

Były premier Wielkiej Brytanii wyraził nadzieję, że Brytyjczycy wybiorą w nadchodzącym głosowanie bycie w dalszym ciągu częścią 28-państwowej wspólnoty.  – Myślę, że jeśli Wielka Brytania zagłosuje za opuszczeniem Europy, Szkocja opowie się za odłączeniem od Wielkiej Brytanii – powiedział Blair w rozmowie z francuskim radiem.

Wcześniej w tym miesiącu brytyjski rząd poczynił kroki w Izbie Gmin, mające na celu ustalić zasady przeprowadzenia referendum – czytamy na bbc.com. Spekuluje się, ze premier Cameron będzie chciał przyspieszyć jego datę i już w czerwcu poznać opinię Brytyjczyków na temat wyjścia UK z UE. Wszystko zależy jednak od powodzenia renegocjacji jakie polityk prowadzi wraz z innymi przywódcami państw europejskich.

David Cameron obiecał po wygranej w wyborach parlamentarnych w 2015 roku, że doprowadzi do referendum ws. ewentualnego Brexitu do końca 2017 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSeria podpaleń w Southampton
NastępnyKobieta biegała wokół szkoły w pidżamie, w proteście przeciwko zakazowi przyprowadzania dzieci do szkoły w strojach nocnych