Start Polecane Branża lotnicza domaga się, aby zielona lista krajów została rozszerzona

Branża lotnicza domaga się, aby zielona lista krajów została rozszerzona

305
0

Brytyjska branża lotnicza potępiła ‘nieustającą demonizację podróży zagranicznych’ przez rząd premiera Borisa Johnsona. Linie lotnicze domagają się rozszerzenia listy krajów, po powrocie z których nie trzeba będzie odbywać kwarantanny.

„Lista zielonych miejsc docelowych mogłaby zostać znacznie rozszerzona przy bardzo niewielkim wzroście ryzyka” – oświadczył szef linii lotniczych Jet2, Steve Heapy. Z kolei Johan Lundgren, dyrektor generalny easyJet, ocenił, że w kwestii podróży zagranicznych Wielka Brytania pozostaje w tyle za innymi krajami europejskimi.

Szefowie lotnictwa skrytykowali również rozbieżność między listami podróży, ustalonymi przez Ministerstwo Transportu, a zaleceniami Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chociaż resort transportu uważa hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie za niebezpieczne i dodał je do “bursztynowej listy”, to brytyjskie MSZ twierdzi, że ryzyko koronawirusa na archipelagu jest niskie.

Brytyjski rząd ma dokonać rewizji zielonej listy krajów w pierwszym tygodniu czerwca. Aktualizacja listy miałaby wejść w życie tydzień późnej.