Start Wiadomości Branson ostrzega przed Brexitem. Mniej tanich lotów

Branson ostrzega przed Brexitem. Mniej tanich lotów

1093
0

Richard Branson, brytyjski przedsiębiorca, miliarder i założyciel Virgin Group opowiedział o kolejnych konsekwencjach ewentualnego Brexitu. Jego zdaniem wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej odbije się negatywnie na tanich liniach lotniczych, które będą musiały zredukować liczbę połączeń między UK a resztą Starego Kontynentu – informuje uk.businessinsider.com.

– Brexit będzie najsmutniejszym dniem dla Zjednoczonego Królestwa – twierdzi brytyjski miliarder. Oprócz utrudnień komunikacyjnych z resztą Europy, jego zdaniem wzrosną też podatki i biurokracja. 65-letni Branson przepowiada, że wyjście Wielkiej Brytanii z Wspólnoty będzie oznaczać powrót do „nieprzyjaznych czasów”.

– To bardzo prawdopodobne, że olbrzymia liczba połączeń zostanie zlikwidowana przez easyJet czy Ryanair, jeśli wyjdziemy z UE. Jedynym powodem, dla którego one trwają jest przynależność do Unii. Nie spodziewałbym się, że zostaniemy potraktowani wtedy ulgowo. Osobiście, gdybym był na miejscu UE ukarałbym ludzi, którzy opuścili statek – powiedział biznesmen.

65-latek już w lutym tego roku mówił w rozmowie ze Sky News, że „Brexit będzie niszczący dla Wielkiej Brytanii”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak z Southampton stanął przed sądem za brutalne morderstwo
NastępnyTechnika fal dwiękowych w leczeniu raka prostaty równie skuteczna jak operacja