Start Polecane Braki kadrowe zmuszają dom opieki do zamknięcia

Braki kadrowe zmuszają dom opieki do zamknięcia

416
0

Dom opieki w Hampshire ma zostać „tymczasowo” zamknięty do przyszłego lata, aby umożliwić władzom miejskim radzenie sobie z brakami kadrowymi w innych miejscach.

Rada hrabstwa twierdzi, że Cranleigh Paddock w Lyndhurst jest zapełniony tylko w połowie, co oznacza, że ​​do opieki nad mieszkańcami potrzebna jest nieproporcjonalna liczba pracowników.

Jednak zakładowi groziło zamknięcie od kilku lat, a działacze twierdzą, że obawiają się, że proponowane zamknięcie może doprowadzić trwałego zamknięcia obiektu.

Cranleigh Paddock to specjalistyczny dom dla osób z demencją, który może pomieścić do 32 mieszkańców. Rzecznik rady hrabstwa przytoczył wpływ pandemii oraz „intensywnej konkurencji” o personel, która została pogorszona przez ponowne otwarcie sektora hotelarskiego.

„Prowadzone są pełne i szczegółowe dyskusje z mieszkańcami, ich rodzinami i naszym personelem.” „Obecnie spodziewamy się, że nasze dwa domy pozostaną zamknięte przynajmniej do wczesnego lata.

„Nie oznacza to trwałego zamknięcia żadnego z tych domów – jest to raczej reakcja na natychmiastowe i znaczne naciski operacyjne i odzwierciedla ostre wyzwania, przed którymi stoi obecnie sektor opieki w całym kraju”.

Poprzedni40 000 funtów kary za niezapłacenie prawidłowego podatku
NastępnySunak: Podwyżka dla pracowników sektora publicznego