Start Southampton Bradford wygrywa konkurs na brytyjskie Miasto Kultury 2025

Bradford wygrywa konkurs na brytyjskie Miasto Kultury 2025

238
0

Bradford wygrało konkurs o tytuł Brytyjskiego Miasta Kultury w 2025 roku.

Decyzja została ogłoszona w The One Show na BBC One przez sekretarz kultury Nadine Dorries.

Bradford zastąpi Coventry, obecnego posiadacza tytułu. Według ekspertów, tytuł ten wygeneruje 700 milionów funtów i stworzy 3000 miejsc pracy.

Bradford walczyło o tytuł Brytyjskiego Miasta Kultury z County Durham, Southampton i Wrexham.

Burmistrz West Yorkshire Tracy Brabin powiedziała, że ​​jest zachwycona, że ​​Bradford został wybrany. „Żadne miasto nie zasługuje na to bardziej” – powiedziała.

„Jako jedno z najmłodszych i najbardziej zróżnicowanych miejsc w Wielkiej Brytanii, Bradford bardzo skorzysta na tej platformie, aby podkreślić wszystko, co ma do zaoferowania”.

Powiedziała, że ​​ten rok będzie odpowiednią wizytówką dla „niesamowitych kulturalnych i artystycznych” talentów w mieście.

W oświadczeniu Claire Whitaker OBE, dyrektor Southampton2025 Trust, powiedziała: „Chcę osobiście podziękować mieszkańcom Southampton, naszym przyjaciołom i sąsiadom oraz niezliczonej liczbie partnerów lokalnych, regionalnych, krajowych i międzynarodowych, którzy udzielili im wsparcia.”

„Jesteśmy oczywiście bardzo rozczarowani, ale wiemy, że daliśmy temu procesowi wszystko, co mogliśmy, i że oferta połączyła nas jak nigdy dotąd.”

„Chciałabym podziękować Radzie Miasta Southampton, Solent University i University of Southampton za dalsze wspieranie Southampton 2025 Trust i zapewnienie, że kultura pozostaje w centrum naszego miasta i szerszego regionu”.

PoprzedniCzterech aresztowanych po nalotach na dwie nieruchomości w Southampton
NastępnyUjawniono obszary z najmniejszą liczbą lekarzy rodzinnych w Anglii