Start Coronavirus Boże Narodzenie w UK: Johnson apeluje o krótsze, skromniejsze uroczystości

Boże Narodzenie w UK: Johnson apeluje o krótsze, skromniejsze uroczystości

459
0

Boris Johnson namawia mieszkańców Wielkiej Brytanii, aby obchody Bożego Narodzenia były „krótkie” i „skromne”, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się Covid w okresie świątecznym.

Rząd nie wycofa się z planów poluzowania restrykcji między 23 a 27 grudnia – ale premier powiedział, że spotkania z przyjaciółmi i rodziną należy „dobrze przemyśleć”. W Anglii, trzy gospodarstwa domowe będą mogły na pięć dni stworzyć “bańkę”, w ramach której mogą się spotykać w domach, iść razem do kościoła lub spędzać czas na otwartej przestrzeni. W Walii będą to tylko dwa gospodarstwa domowe.

Mieszkańcy Szkocji natomiast zostali poproszeni, aby ograniczyć spotkania do tylko jednego z pięciu dni.

Johnson powiedział, że prawo pozostało takie samo w Anglii, ale „skromniejsze i krótsze Święta Bożego Narodzenia będą bezpieczniejsze”. Przemawiając na konferencji prasowej na Downing Street, premier powiedział, że zasady pozwalające trzem gospodarstwom domowym spotykać się w ciągu pięciu dni to „maksimum, a nie cel, do którego należy dążyć”. „Zawsze najbezpieczniej będzie zminimalizować liczbę spotykanych ludzi” – powiedział.