Start Wiadomości Boris Johnson z wizytą w Waszyngtonie

Boris Johnson z wizytą w Waszyngtonie

965
0

Boris Johnson, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii przeprowadził rozmowy z wysoko postawionymi współpracownikami Donalda Trumpa podczas wizyty w Waszyngtonie.

Boris Johnson spotkał się tam z zięciem Donalda Trumpa, Jaredem Kushnerem i Stevem Bannonem, głównym strategiem w sztabie prezydenta elekta. Było to pierwsze spotkanie pomiędzy członkami przyszłej amerykańskiej administracji i brytyjskim ministrem.

Johnson uda się ponownie do Waszyngtonu w celu spotkania z liderami Partii Republikańskiej. Nie spotka się jednak ze swoją przyszłym odpowiednikiem, Rexem Tillersonem. Zgodnie z protokołem taka sytuacja nie może mieć miejsca tak długo, jak przedsiębiorca nie zostanie zaprzysiężony jako sekretarz stanu.

Donald Trump optymistycznie patrzy na spotkanie z Theresą May, które ma odbyć się na wiosnę. Na Twitterze relacje z Wielką Brytanią opisuje jako „bardzo specjalne”. Data spotkania nie została jeszcze ujawniona, ale przypuszcza się, że nastąpi w ciągu kilku tygodni od zaprzysiężenia Trumpa na prezydenta, co będzie miało miejsce 20 stycznia.

– Przeprowadziłam z Donaldem Trumpem już dwie rozmowy. Myślę, że będziemy budować nasze relacje z korzyścią zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii – powiedziała Theresa May. – Myślę, że jest to coś optymistycznego dla Wielkiej Brytanii (wybór Trumpa na prezydenta przyp. red.) – dodała premier.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTheresa May mówi o Brexicie w pierwszym politycznym wywiadzie w nowym roku
NastępnyMężczyzna dźgnięty nożem w Southampton