Start Coronavirus Boris Johnson: Wojsko zostanie wykorzystane do wdrażania szczepionek

Boris Johnson: Wojsko zostanie wykorzystane do wdrażania szczepionek

731
0

Armia zastosuje „techniki przygotowania do bitwy”, aby utrzymać tempo wprowadzania szczepionki Covid-19 w Wielkiej Brytanii, z setkami tysięcy dawek dziennie podawanych do połowy tego miesiąca, powiedział Boris Johnson.

Premier powiedział, że obecnie przeciwko tej chorobie zaszczepiono prawie 1,5 miliona osób, a rząd zamierza do końca stycznia zaszczepić wszystkich w domach opieki.

Przemawiając na konferencji prasowej na Downing Street, premier powiedział, że ludzie mają prawo wiedzieć, jak szybko można podać szczepionki i podkreślił, że NHS jest gotowe do podania szczepionek tak szybko, jak tylko mogą być one dostarczone.

Wiadomość pojawia się po tym, jak szczepionka firmy Astra Zeneca i Oxford University jest wprowadzana do gabinetów lekarskich w Anglii.

Na konferencji prasowej zorganizowanej wczoraj wieczorem Johnson powiedział: „W sumie prawie 1,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii otrzymało teraz pierwszą dawkę szczepionki i w ciągu dwóch do trzech tygodni wszyscy będą mieli bardzo znaczny stopień odporności”.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze”, NHS „powinna mieć możliwość dostarczenia setek tysięcy szczepionek dziennie do 15 stycznia” – dodał premier. „Armia pracuje ramię w ramię z NHS i lokalnymi władzami, aby utworzyć naszą sieć szczepień i wykorzystywać techniki przygotowania do bitwy, aby pomóc nam utrzymać tempo”.

PoprzedniSzczepionka Oxford trafiła do setek przychodni lekarskich w Anglii
NastępnySeria brutalnych napadów w Riverside Park w Southampton