Start Wiadomości Boris Johnson w Dzień Matki przypomina o trosce o NHS

Boris Johnson w Dzień Matki przypomina o trosce o NHS

645
0

Boris Johnson ostrzegł, że NHS może zostać przytłoczony, jeśli ludzie nie podejmą działań w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nalegał, aby Wielka Brytania nie odwiedzała bliskich w Dzień Matki.

Premier wezwał społeczeństwo do przyłączenia się do „heroicznego i kolektywnego wysiłku narodowego” i do skorzystania z porad dotyczących dystansu społecznego.

Liczba osób, które zmarły w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, wzrosła w sobotę do 233, a liczba przypadków przekroczyła 5000.

NHS England planuje również napisać do 1,5 miliona osób najbardziej zagrożonych. Osoby te otrzymają listy lub SMS-y stanowczo odradzające im wyjście na 12 tygodni w celu ochrony, powiedział rząd.

Obejmują one osoby, które otrzymały przeszczepy narządów, żyją z przewlekłymi chorobami oddechowymi, takimi jak mukowiscydoza lub określone nowotwory, takie jak nowotwór krwi lub szpiku kostnego.

W liście do kraju w sobotni wieczór Johnson powiedział: – Liczby są bardzo niepokojące i wciąż rosną. Włosi mają znakomity system opieki zdrowotnej. A przecież ich lekarze i pielęgniarki byli całkowicie przytłoczeni nagłym wzrostem pacjentów.

Powiedział też, że Wielka Brytania jest tylko dwa lub trzy tygodnie za Włochami, dodając, że uznał, iż rząd nakłada środki nigdy wcześniej nie widziane w pokoju ani na wojnie, ale powiedział, że były one niezbędne.

Na całym świecie odnotowano 220 000 przypadków wirusa, w których zginęło ponad 9 000 osób.

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych w ostatnim miesiącu osiągnęła 4 825, jest to najwyższy poziom na świecie.

Gdy rodziny przygotowują się do świętowania Dnia Matki w niedzielę, pan Johnson powiedział, że najlepszym prezentem dla matek jest trzymać się z daleka. – Tym razem najlepiej zadzwonić do niej, skypować, ale uniknąć niepotrzebnego kontaktu fizycznego lub bliskości – powiedział premier.

– Jeśli twoja matka jest starsza lub podatna na zagrożenia, obawiam się, że wszystkie statystyki pokazują, że jest bardziej prawdopodobne, że umrze z powodu koronawirusa lub Covid-19. – dodał premier.

W piątek na codziennej konferencji prasowej zapytano pana Johnsona, czy odwiedzi własną matkę, która ma 77 lat. Powiedział, że z pewnością wyśle ​​jej najlepsze życzenia i ma nadzieję ją zobaczyć. Źródło Downing Street powiedział później, że jego kontakt z matką w niedzielę odbędzie się przez Skype.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKoronawirus: aresztowania po „rasistowskim ataku” w Southampton
NastępnyKoronawirus: wsparcie dla bezdomnych w Southampton