Start Coronavirus Boris Johnson uspokaja dzieci, że Święty Mikołaj przyjedzie pomimo pandemii

Boris Johnson uspokaja dzieci, że Święty Mikołaj przyjedzie pomimo pandemii

515
0

Brytyjski premier zapewnił dzieci, że mimo wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa restrykcji w podróżowaniu, Święty Mikołaj będzie mógł przyjechać i rozdać prezenty.

Johnson zamieścił na Twitterze odręcznie napisany list od ośmioletniego chłopca, w którym ten zwrócił się do niego z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii. “Drogi panie Johnson, mam osiem lat i zastanawiałem się, czy pan i rząd myśleliście o tym, czy Mikołaj przyjedzie w te święta Bożego Narodzenia. Czy jeśli zostawimy płyn do dezynfekcji rąk koło ciasteczek, będzie mógł przyjść? Czy umyje ręce? Rozumiem, że jesteście bardzo zajęci, ale czy pan i naukowcy możecie o tym porozmawiać, proszę” – napisał ośmiolatek.

Boris Johnson zamieścił następującą odpowiedź: “Zadzwoniłem na Biegun Północny i mogę wam powiedzieć, że Święty Mikołaj jest gotowy i rwie się do drogi, podobnie jak Rudolf i wszystkie inne renifery. Naczelny lekarz poprosił mnie, abym ci powiedział, że jeśli Święty Mikołaj będzie się zachowywał w swój normalny, odpowiedzialny sposób i będzie działał szybko i bezpiecznie, nie ma żadnego ryzyka dla twojego zdrowia ani dla jego.”