Start Coronavirus Boris Johnson udziela porad imprezowiczom noworocznym — zobacz najnowsze wskazówki

Boris Johnson udziela porad imprezowiczom noworocznym — zobacz najnowsze wskazówki

511
0

Premier Boris Johnson wezwał noworocznych imprezowiczów do poddania się testom na Covid pomimo informacji o braku testów w magazynach.

Rząd Wielkiej Brytanii desperacko stara się zabezpieczyć dostawy testów przed Sylwestrem, ponieważ premier wzywa ludzi do poddania się testom przed obchodami Nowego Roku.

Podczas wizyty w centrum szczepień w Milton Keynes w środę, Johnson namawiał ludzi do poddania się testom przed wzięciem udziału w jakichkolwiek obchodach sylwestrowych.

Johnson powiedział dziennikarzom: „Każdy powinien cieszyć się Nowym Rokiem, ale w ostrożny i rozsądny sposób – zrób test, pomyśl o innych, ale przede wszystkim zaszczep się szczepionką przypominającą.”

Na stronie rządu Wielkiej Brytanii podano, że w środę 29 grudnia w Anglii lub Irlandii Północnej nie było dostępnych testów PCR z dostawą do domu – nawet dla kluczowych pracowników.

Portal rezerwacyjny podał również, że w Szkocji jest ich „bardzo mało”, podczas gdy Walia ma dostępność tylko w niektórych regionach. W środowe popołudnie nie było również dostępnych terminów dostawy do domu na testy przepływu bocznego.

PoprzedniTysiące szczepionek przeciw Covid będzie dostępnych w klinikach w Hampshire w Nowy Rok
NastępnyNowa technologia bezpieczeństwa AI zostanie przetestowana na lotnisku w Southampton