Start Brexit Boris Johnson przedstawił swoją wizję umowy handlowej z UE

Boris Johnson przedstawił swoją wizję umowy handlowej z UE

898
0

Boris Johnson twierdzi, że Wielka Brytania nie musi przestrzegać unijnych przepisów dotyczących handlu.

Premier powiedział, że nie ma potrzeby, aby Wielka Brytania postępowała zgodnie z zasadami Brukseli i wezwał do zawarcia kanadyjskiej umowy o wolnym handlu, mówiąc, że Wielka Brytania wróci do umowy o wystąpieniu, jeśli taka umowa nie zostanie osiągnięta.

W ramach umowy między UE a Kanadą taryfy importowe na większość towarów zostały zniesione między dwoma krajami, choć nadal istnieją kontrole celne i VAT.

Przepływ usług, takich jak bankowość – co jest znacznie ważniejsze dla Wielkiej Brytanii – między Kanadą a UE jest znacznie bardziej ograniczony.

Johnson wykorzystał swoje przemówienie na temat „uwolnienia potencjału Wielkiej Brytanii”, aby podnieść perspektywę powrotu Wielkiej Brytanii do warunków Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli szefowie UE odmówią podpisania kanadyjskiej umowy o wolnym handlu.

W swoim przemówieniu w Greenwich w Londynie premier powiedział: – Często mówiono nam, że musimy wybierać między pełnym dostępem do rynku UE, a zaakceptowaniem jego zasad i sądów w oparciu o model norweski, lub ambitną umową o wolnym handlu, która otwiera rynki i unika pełnego zakresu regulacji UE na przykładzie Kanady. Dokonaliśmy wyboru – chcemy umowy o wolnym handlu, podobnej do umowy z Kanadą, ale jeśli nam się nie uda, wówczas nasza wymiana handlowa będzie musiała opierać się na naszej istniejącej umowie o wystąpieniu z UE.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak, który zgwałcił nastolatkę skazany na 14 lat więzienia
Następny10 milionów funtów na pracowników socjalnych z agencji