Start Coronavirus Boris Johnson przedstawił 5-stopniowy system ostrzegawczy dotyczący łagodzenia restrykcji

Boris Johnson przedstawił 5-stopniowy system ostrzegawczy dotyczący łagodzenia restrykcji

1633
0

Wczoraj wieczorem premier ujawnił szczegóły rządowego planu dotyczącego poluzowania lockdownu. Plan ma charakter 5-stopniowego systemu ostrzegawczego.

W ramach luzowania restrykcji będzie można spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Od środy mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli ćwiczyć na zewnątrz więcej niż raz dziennie.

Premier powiedział także, że ci, którzy nie mogą pracować z domu, powinni wrócić do pracy – ale unikać transportu publicznego. Johnson wspomniał o budownictwie i produkcji jako przykładach branż, które powinny zostać uruchomione jako pierwsze.

Zgodnie z założeniem rządu lockdown ma być luzowany stopniowo, a nakaz izolacji ma zostać zastąpiony dystansem społecznym także w miejscach pracy. Ponadto ma zostać wprowadzony 5-stopniowy system ostrzegawczy, który będzie sygnalizował (stopniowo od koloru zielonego do czerwonego najsilniejszego) ryzyko zarażenia w różnych częściach kraju.

Johnson wspomniał także o kwarantannie dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii drogą powietrzną, ale nie podał na razie żadnych szczegółów.

W poniedziałek rząd opublikuje 50-stronicowy dokument, w którym przedstawi swój plan na złagodzenie lockdownu w całości, aby móc ostrożnie uruchomić ponownie gospodarkę.

PoprzedniNowy supermarket Lidl w centrum Southampton stworzy 40 nowych miejsc pracy
NastępnyZmiany w przepisach dotyczących ślubów