Start Polecane Boris Johnson podniesie składki na ubezpieczenie

Boris Johnson podniesie składki na ubezpieczenie

645
0

Według doniesień Boris Johnson ma ogłosić podwyżkę podatków dla 25 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii.

Podwyżka podatku ma na celu opłacenie opieki społecznej i skrócenie list oczekujących NHS. Jak donoszą The Telegraph i The Times, premier ogłosi podwyżkę składek na ubezpieczenie społeczne, w wyniku której 25 milionów ludzi będzie płacić dodatkowe podatki.

Boris Johnson stanął w obliczu rosnącej presji, aby przedstawić szczegóły swojego planu reformy opieki społecznej, który, jak powiedział, był gotowy, gdy przemawiał na Downing Street w 2019 roku.

W wyborach powszechnych w 2019 r. konserwatyści zobowiązali się w swoim programie do niepodnoszenia stawki podatku dochodowego, VAT czy ubezpieczenia społecznego. Pomysł zwiększenia składek na ubezpieczenie społeczne pojawił się na początku tego roku.

Jak podaje brytyjska prasa, Boris Johnson, kanclerz Rishi Sunak i sekretarz zdrowia Sajid Javid to trzej główni gracze zaangażowani w tę decyzję. The Times powiedział, że Javid naciskał na podwyżkę o 2%, aby w pełni sfinansować plan, dodając, że Sunak argumentował przeciwko wszelkim podwyżkom o ponad 1%.

Munira Wilson, rzecznik Liberalnych Demokratów ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, powiedziała w oświadczeniu, że zgłoszony 2% wzrost, którego domaga się Javid, jest niesprawiedliwy. „Sajid Javid nakłada ciężar na te same osoby, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii, a Boris Johnson złamał dziś swoją obietnicę z manifestu, aby nie podnosić podatków” – powiedziała posłanka.

PoprzedniPoszukiwanie toksycznych substancji w parku w Southampton po zatruciu psa
NastępnyEgzaminatorzy na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii grożą strajkami