Start Coronavirus Boris Johnson ogłosił „program życia z Covid”

Boris Johnson ogłosił „program życia z Covid”

880
0

Boris Johnson ogłosił, że wszystkie ograniczenia Covid skończą się w Anglii w czwartek, a bezpłatne masowe testy zostaną wstrzymane od 1 kwietnia.

Premier powiedział parlamentarzystom, że prawny obowiązek izolowania osób, u których wynik testu jest pozytywny, zostanie zniesiony.

Boris Johnson powiedział, że od 1 kwietnia zapewnienie bezpłatnych testów będzie skierowane do najbardziej podatnych na zagrożenia.

Wypłata izolacyjna w wysokości 500 funtów dla osób o niskich dochodach również zakończy się w tym tygodniu.

Jednak przepisy Covid dotyczące zwiększonego ustawowego zasiłku chorobowego będą obowiązywać przez kolejny miesiąc, powiedział premier.

Partie opozycyjne stwierdziły, że plan premiera dotyczący pandemii posunął się zbyt szybko i wyraziły zaniepokojenie ograniczeniem bezpłatnych testów.

Jakie zmiany wchodzą w życie:

Od 21 lutego: rząd rezygnuje z wytycznych dla pracowników i uczniów w większości placówek edukacyjnych i opiekuńczych dotyczących przeprowadzania testów bezobjawowych dwa razy w tygodniu

Od czwartku 24 lutego:

Osoby, u których wynik testu Covid jest pozytywny, nie będą już prawnie zobowiązane do izolowania się, ale nadal będzie im doradzane pozostanie w domu i unikanie kontaktu z innymi przez co najmniej pięć pełnych dni.

Płatności wspierające samoizolację dla osób o niskich dochodach, u których wynik testu Covid jest pozytywny, nie będą już dostępne.

Od 1 kwietnia:

Bezpłatne masowe testy dla ogółu społeczeństwa zakończą się i zamiast tego będą ukierunkowane na osoby najbardziej podatne.

Osoby z objawami Covid zostaną poproszone o podjęcie osobistej odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji o pozostaniu w domu, do tego czasu nadal zaleca się, aby to robiły.

Obecne wytyczne rządowe dotyczące paszportów Covid skończą się i nie będzie już zalecane korzystanie z przepustki NHS Covid.

PoprzedniCentrum egzaminacyjne w Southampton w pierwszej dziesiątce pod względem czasów oczekiwania
NastępnyMężczyzna aresztowany po napadzie z nożem za papierosy w centrum miasta