Start Coronavirus Boris Johnson ogłosił kolejny lockdown. Szkoły zamknięte do połowy lutego

Boris Johnson ogłosił kolejny lockdown. Szkoły zamknięte do połowy lutego

1107
0

Boris Johnson ogłosił wczoraj wieczorem natychmiastowe wprowadzenie ogólnokrajowego lockdownu w Anglii. Premier poinformował, ze szkoły zostaną zamknięte do połowy lutego.

W związku z ogólnokrajowym lockdownem przywrócony został zakaz wychodzenia z domów z wyjątkiem kilku wyszczególnionych przypadków. Uzasadnionymi powodami wyjścia z domu są praca, jeśli ktoś nie może jej wykonywać zdalnie, zakup niezbędnych produktów takich jak jedzenie czy lekarstwa, ćwiczenia fizyczne raz dziennie w okolicy domu z maksymalnie jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego lub tzw. bańki wsparcia, zapewnienie opieki lub pomocy osobie tego wymagającej, wizyta u lekarza, opieka medyczna, wykonanie testu na obecność koronawirusa lub ucieczka przed przemocą domową.

Zamknięte zostaną wszystkie sklepy poza tymi, które sprzedają towary pierwszej potrzeby i wszystkie punkty usługowe z wyjątkiem niezbędnych. Puby, bary i restauracje, które już wcześniej zostały zamknięte, nadal mogą działać w systemie na wynos i z dostawą.

W związku z nową odmianą koronawirusa, którą wykryto w południowo-wschodniej Anglii, Wielka Brytania jest obecnie krajem z największym w Europie przyrostem zakażeń.

PoprzedniNad Wielką Brytanię nadciąga “Bestia za Wschodu”
NastępnyApel o szczepienia dla pracowników żłobków i przedszkoli