Start Coronavirus Boris Johnson odwołuje Boże Narodzenie dla milionów ludzi w całym kraju

Boris Johnson odwołuje Boże Narodzenie dla milionów ludzi w całym kraju

1551
0

W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa restrykcje z poziomu 3 dla Londynu i południowo-wschodniej Anglii zostaną zaostrzone do poziomu 4.

Nowe zasady wchodzą w życie dziś i będą obowiązywać przez dwa tygodnie. Oznacza to, że ogłoszone wcześniej poluzowanie restrykcji na święta zostanie unieważnione. Niezbędne sklepy, siłownie, kina i zakłady fryzjerskie zostaną zamknięte przez dwa tygodnie – podczas gdy ludzie będą mogli spotkać się z jedną osobą z innego gospodarstwa domowego w zewnętrznej przestrzeni publicznej.

W pozostałej części Anglii polityka „bańki” bożonarodzeniowej – pozwalająca nawet trzem gospodarstwom domowym na spotkanie w okresie świątecznym – zostanie poważnie ograniczona i będzie obowiązywała tylko w Boże Narodzenie.

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak naukowcy z rządowej grupy doradczej ds. nowych i pojawiających się zagrożeń wirusami układu oddechowego (Nerv Tag) stwierdzili, że zmutowany szczep zidentyfikowany przez Public Health England – znany jako VUI2020 / 01 – rozprzestrzenia się szybciej.

W tzw. Tier 4 znalazły się m.in. Portsmouth, Gosport i Havant a także Londyn. Southampton pozostaje ciągle na tym samym 2 poziomie.